HOTELE

Hotele to charakterystyczna branża w której zagadnienie związane z Inwentaryzacją  w przepisach dzieli się najczęściej na dwa typy:

  • Inwentaryzacja Ciągła

Zwykle realizowana jest przez pracowników hotelu. House keeping, którzy regularnie dokonuje obsługa hotelowa  dotyczy: liczenia pościeli, obrusów, ręczników, drobny sprzęt kuchenny, artykuły kosmetyczne w łazienkach itp.

  • Inwentaryzacja Roczna

Inwentaryzacja roczna zaś dotyczy spisu wszystkich środków trwałych znajdujących się na terenie hotelu zarówno na części hotelowej jak i restauracyjnej.

Dla wygody dobrze jest jak środki przy pierwsze Inwentaryzacji są oznaczone etykietami z kodem kreskowym umieszczonymi w sposób elegancki i jednolity.  Bardzo ważnie jest dobre oznakowanie środków trwałych.  Spowoduje to, że przy każdym następnym remanencie przedmioty te z łatwością są zidentyfikowane i spisane do bazy środków trwałych.

To z czym na co dzień boryka się Dyrektor Hotelu to niestety często zdarzające się kradzieże tym bardziej łatwość wykonania spisu weryfikacyjnego jest bardzo ważna.

Ułatwieniem mogą tu być też inwentaryzacje nalotowe, czyli niespodziewane dla pracowników hotelu. Do takich spisów warto wykorzystywać firmę zewnętrzną , która ma doświadczenie w prowadzeniu Inwentaryzacji kontrolnych i szybko i sprawnie wykaże różnice inwentaryzacyjne a nawet wskaże często osoby na których zmianie najczęściej dochodzi do nieścisłości.

Co liczymy w hotelach: 

Środki trwałe 

Towary: 

  • Bar
  • Kuchnia
  •  Restauracja, 
  • SPA

Jak każda firma musi co 4 lata od zakupu 1 przedmiotu wykonać inwentaryzacje. Wynik tej inwentaryzacji przekazujemy do sprawozdania finansowego. To obowiązkowe! 

Nasza dedykowana Metodyka realizacji spisów w hotelach gwarantuje : 

Niezakłóconą pracę hotelu 

Zadowolenie gości – nie przeszkadzamy im w pobycie 

Oznakowanie przedmiotów estetycznie i zgodnie z ustalonymi zasadami 

Wykonanie raportu różnic z ich wyjaśnieniem

 

Case Study – ibis Styles

Naszym wieloletnim Klientem z Branży Hotelarskiej jest Hotel ibis Styles.

ibis Styles Warszawa City – to designerski, ekonomiczny, 3-gwiazdkowy hotel zlokalizowany w centrum Warszawy. Oferuje 220 nowoczesnych pokoi wyposażonych w telewizory SMART TV, klimatyzację, wygodne łóżka Sweet Bed by ibis. Każdy z pokoi posiada zestaw do parzenia kawy i herbaty. Do dyspozycji Gości oddajemy całodobowo otwarty lobby bar oraz restaurację śniadaniową z panoramicznym widokiem na Warszawę.

We współprace weszliśmy w latach:

  • 2017 – inwentaryzacja zerowa, spis wszystkich środków trwałych, wyposażenia hotelowego i gastronomicznego oraz konferencyjnego w ruchu ciągłym, rozliczenie bazy
  • 2018 – raport rekomendacyjny obejmujący zagadnienia przepływy informacji pomiędzy biurem rachunkowym i hotelem, rekomendacji sposobu ewidencjonowana nowych zakupów.

Opis Projektu:

Spis z natury środków trwałych wraz z oklejeniem nowymi etykietami inwentarzowymi

Powierzchnie do spisu: 

13 pięter budynku, 220 pokoi hotelowych, restauracja z barem, powierzchnie biurowe, magazyny, sale konferencyjne, siłownia

Ilość przedmiotów do spisu:

 Założenia – ok. 4 500 szt.

 Rzeczywistość – spisanych fizycznie 5 300 szt. pojedynczych przedmiotów

Wartość dla hotelu: 

Wszystkie przedmioty oklejone nowymi etykietami inwentarzowymi, z kodem kreskowym i nowymi numerami inwentarzowymi, ujednolicone nazewnictwo ŚT, wiedza ile, gdzie i w jakim stanie technicznym hotel posiada swoje ŚT, przygotowanie elektronicznych wyników i zestawień dla zewnętrznego biura rachunkowego

Case Study – Hampton by Hilton

 

Naszym wieloletnim Klientem w Branży Hotelarskiej jest  Hotel Hampton by Hilton.

Hampton by Hilton –to sieć hoteli położonych na całym świecie. W Polsce, hotel znajduje się w centrum miasta znajdują się w odległości krótkiego spaceru od Dworca Centralnego w Warszawie, gdzie można dostać się do Starego Miasta, Łazienek i Pałacu Kultury i Nauki, wszystko w promieniu czterech kilometrów. Podstawową ofertą hotelu jest bezpłatne śniadaniem na ciepło i restauracje w okolicy. Hotel posiada kompleks al konferencyjnych oferujących przestrzeń do spotkań a WiFi jest bezpłatne.

Współprace rozpoczęliśmy w 2020 kiedy to przeprowadziliśmy inwentaryzacje środków trwałych wszystkich obiektów hotelu

Opis Projektu: 

Pełna inwentaryzacja zawierająca zarówno spis z natury jak i pełne rozliczenie do ewidencji księgowej hotelu

Powierzchnie do spisu: 

18 pięter budynku, 300 pokoi hotelowych, restauracja z barem, kantyna, powierzchnie biurowe, powierzchnie techniczne, sale fitness, sale konferencyjne, magazyny

Ilość przedmiotów do spisu:

Założenia – ok. 8 000 szt. (bardzo dużo pozycji zbiorczych w ewidencji)

Rzeczywistość – spisanych fizycznie 8 800 szt. pojedynczych przedmiotów i rozliczonych do ewidencji.

Wartość dla hotelu: 

Wszystkie przedmioty oklejone nowymi etykietami inwentarzowymi, z kodem kreskowym i nowymi numerami inwentarzowymi, ujednolicone nazewnictwo ŚT, uporządkowana ewidencja (rozbicie zestawów na pojedyncze przedmioty), wiedza ile, gdzie i w jakim stanie technicznym hotel posiada swoje ŚT.

Case Study – Kraków Airport Hotel

 

Naszym wieloletnim Klientem w Branży Hotelarskiej jest  Kraków Airport Hotel

Kraków Airport Hotel Sp. z o.o. jest integralną częścią Międzynarodowego Portu Lotniczego im. Jana Pawła II Kraków – Balice Sp. z o. o., który jest jej jedynym udziałowcem. KAH powstała w 2009 roku w celu realizacji inwestycji budowy pierwszego hotelu lotniskowego w Małopolsce. Obecnie spółka jest właścicielem oraz zarządza, otwartym w 2014 roku, hotelem Hilton Garden Inn Kraków Airport. Obiekt doskonale wpisał się w obraz małopolskiego portu lotniczego, respektując przy tym jego niepowtarzalny charakter i architekturę. KAH świadczy także usługi hotelowo-konferencyjne i wynajmuje powierzchnie biurowe. Od sierpnia 2016 roku funkcję prezesa spółki pełni Grzegorz Gogola. Czterogwiazdkowy hotel Hilton Garden Inn Kraków Airport oddaje do dyspozycji gości 178 komfortowo wyposażonych pokoi, przestronne centrum konferencyjne o łącznej powierzchni 743 m² oraz wielokrotnie nagradzaną Restaurację L’atmosphere. W budynku znajduje się także nowoczesna przestrzeń biurowa przeznaczona pod wynajem – Garden Airport Office. Niewątpliwym atutem inwestycji jest łatwy dojazd, zarówno dla osób korzystających z transportu publicznego (szybka kolej, autobusy), jak i własnych środków komunikacji. Obok hotelu znajduje się zadaszony parking na ponad 1000 samochodów.

Współprace rozpoczęliśmy w 2018 roku kiedy to przeprowadziliśmy inwentaryzacje środków trwałych wszystkich obiektów hotelu

Opis Projektu: 

Pełna inwentaryzacja zawierająca zarówno spis z natury jak i pełne rozliczenie do ewidencji księgowej hotelu.

Powierzchnie do spisu: 

4 piętra budynku, 155 pokoi hotelowych, restauracja z barem, powierzchnie biurowe, kuchnia z kantyną, powierzchnie techniczne, sale fitness, sale konferencyjne.

Ilość przedmiotów do spisu:

Założenia – ok. 350 szt. (bardzo dużo pozycji zbiorczych w ewidencji)
Rzeczywistość – spisanych fizycznie 7 500 szt. pojedynczych przedmiotów i rozliczonych do ewidencji.

Wartość dla hotelu: 

Wszystkie przedmioty oklejone nowymi etykietami inwentarzowymi, z kodem kreskowym i nowymi numerami inwentarzowymi, ujednolicone nazewnictwo ŚT, uporządkowana ewidencja (rozbicie zestawów na pojedyncze przedmioty), wiedza ile, gdzie i w jakim stanie technicznym hotel posiada swoje ŚT.