Klienci – Inwentaryzacja produkcji

Inwentaryzacja produkcji

 

Z punktu widzenia firm skupionych na produkcji towarów, inwentaryzacja obejmuje nie tylko policzenie faktycznego stanu hali produkcyjnej, ale również powierzchni biurowo – gospodarczych, powierzchni magazynowych oraz maszyn na placach zewnętrznych na terenie całej firmy.

Każdy projekt inwentaryzacyjny w tak dużych Organizacjach jest inny i każdy wymaga rzetelnego Przygotowania.

Krok pierwszy naszej niezawodnej METODYKI IPRO  zakłada opracowanie dobrego Harmonogramu prac. To wielogodzinna analiza potrzeb Klienta i możliwości poukładania wizyt w placówce dla Wykonawców spisu. Dobre przygotowanie spisu gwarantuje, że po przyjechaniu do danej placówki wykonawca spisu będzie dokładnie wiedział, co ma robić, bez  większej konieczności zaburzenia cyklu produkcyjnego. Integralną częścią tego procesu jest też wyjaśnienie różnic pomiędzy stanem rzeczywistym stwierdzonym podczas spisu a stanem wynikającym z ewidencji księgowej i aktualizacja zapisów do stanu stwierdzonego w rzeczywistości.  Jednocześnie osoba odpowiedzialna ze strony Klienta, wie doskonale jakie są jej zadania i w jaki sposób skutecznie współpracować z wykonawcą spisu.

 

Inwentaryzacja produkcji 1

 

Aby proces spisu okazał się skuteczny, obie strony powinny spełnić swoją funkcję.

Osoby spisujące mają za zadanie policzenie każdego wskazanego przez Klienta środka, niezależnie czy to maszyna produkcyjna na hali, czy komputer w biurze. Pracownicy ze strony Klienta powinni wskazać środki uwzględnione w ewidencji oraz zaproponować najwygodniejsze dla Klienta miejsce oznakowania. Inwentaryzacja odbywa się wszędzie tam, gdzie znajdują się uwzględnione w ewidencji środki trwałe, dlatego nasi pracownicy mają uprawnienia do pracy na wysokościach oraz przechodzą odpowiednie przeszkolenie BHP. W Naszej Firmie przestrzegane są wszystkie przepisy bezpieczeństwa zarówno pracownika, jak i spiskowca.

 

Case Study – Unilever Polska

inwentaryzacja uilever

Naszym wieloletnim Klientem z Branży Produkcyjnej jest UNILEVER POLSKA S.A.

Unilever – to od ponad 120 lat pionierzy oraz twórcy innowacyjnych i przyszłościowych rozwiązań. Zrzesza zaangażowane społecznie marki (ponad 400 marek produktów gospodarstwa domowego). W 2020 roku 13 z nich przyniosło ponad miliard euro przychodu. 81% marek należy do czołówki na swoich rynkach, W rankingu 50 największych firm detalicznych według Kantar znajduje się 14 marek Unilevera. Na całym świecie pracuje dla nas 149 000 osób. Unilever jest najczęściej wybieranym przez absolwentów pracodawcą branży FMCG w 54 krajach. Zachowuje równowagę płci w całej naszej kadrze zarządzającej. 93% naszych liderów pochodzi z lokalnych rynków, na których pracuje. Od 2010 roku pomogliśmy 1,3 mld ludzi w poprawie poziomu zdrowia i higieny. Globalnie w produkcji korzysta w 100% z energii elektrycznej pozyskiwanej ze źródeł odnawialnych. 67% potrzebnych do produkcji surowców rolnych pochodzi ze źródeł zrównoważonych. Celem organizacji jest propagowanie zrównoważony styl życia.

Odział Unilever zlokalizowany w  Polsce to ponad 30 lat działalności na polskim rynku, blisko 3000 pracowników zatrudnionych w całym kraju, 3 fabryki wytwarzające produkty na polski i światowy rynek i  bezsprzeczny Lider zrównoważonej produkcji.

Współprace rozpoczęliśmy w 2005 roku i od tamtej pory cyklicznie realizowaliśmy pełną inwentaryzacje we wszystkich placówkach w całej Polsce.

Kolejne spisy w Polsce realizowaliśmy w latach:

 

  • 2005r.
  • 2007r.
  • 2008r.
  • 2009r.
  • 2012r.
  • 2015r.
  • 2016r.
  • 2017r.
  • 2018r.
  • 2019r.
  • 2021r.

 

Spisy za granicą:

W 2013 wykonaliśmy wyjątkową inwentaryzację UNILEVER Bruksela w Belgii. Spis został dokonany metodą hybrydową i dotyczył majątku, uwzględniając linie technologiczne, bez zatrzymywania produkcji. Ponadto Firmie Produkcyjnej dostarczono system automatycznej identyfikacji. W 2015 wykonaliśmy wyjątkową inwentaryzację UNILEVER Sanguinetto we Włoszech. Spis został dokonany metodą hybrydową i dotyczył majątku, uwzględniając linie technologiczne, bez zatrzymywania produkcji. Ponadto Firmie Produkcyjnej dostarczono system automatycznej identyfikacji.

 

Inwentaryzacja produkcji 2

Opis projektu:

Stała współpraca w zakresie inwentaryzacji i wyceny majątku. Inwentaryzacje majątku (w tym linie technologiczne bez zatrzymywania produkcji) we wszystkich fabrykach w Polsce, wycena księgowa inwestycji, audyt zasobów w firmach zewnętrznych.

Lokalizacje do spisu:

 

  • Fabryka kosmetyków w Bydgoszczy
  • Fabryka żywności w Poznaniu
  • Fabryka w Baninie k. Gdańska

 

Ilości Spisu:

Około 2 tyś. środków na fabrykę

Wartość dla Klienta:

Oznakowanie wszystkich przedmiotów etykietami kontrolnymi do celów weryfikacyjnych i kontrolnych. Informacja, które przedmioty nie są oklejone etykietami inwentarzowymi linii produkcyjnej. Wiedza gdzie, co i jakie przedmioty posiada, uporządkowanie ewidencji i wyczyszczenie jej z niepotrzebnych zapisów. Zweryfikowanie przedmiotów trudnodostępnych na podstawie Kart Przedmiotów.

 

Case Study – Spis środków trwałych w likwidacji dla Tarchomińskich Zakładów POLFA S.A.

inwentaryzacja TZF

Naszym Klientem z Branży Produkcyjnej jest TZF POLFA.

Polfa Tarchomin – jest jedną z najstarszych firm farmaceutycznych w Europie. Działa na rynku od 1823 roku. Obecnie zatrudnia niemal 900 osób, które pracują w fabryce w Warszawie. Większościowym właścicielem jest Skarb Państwa (93,22% akcji).

Zakład posiada 30 linii produkcyjnych, wytwarza 50 produktów w ponad 120 różnych formach.  Polfa Tarchomin produkuje leki w czterech podstawowych klasach terapeutycznych:

 

  • Antybiotyki i leki przeciwgruźlicze,
  • Insuliny ludzkie,
  • Leki psychotropowe,
  • Leki dermatologiczne.

 

Zakład specjalizuje się w produkcji leków na receptę (Rx), które są głównie używane w szpitalach. Polfa Tarchomin jest jednym z najważniejszych producentów iniekcyjnych antybiotyków, jej udział w rynku szpitalnym wynosi 48% (grupa relewantna, dane IMS, 2019 r.) Polfa Tarchomin produkuje również Aktywną Substancję Farmaceutyczną (API). Obecnie zakład posiada certyfikaty GMP dla produkcji Biosyntetycznej wysokooczyszczonej insuliny ludzkiej.

Nasza współpraca trwa od 2021 roku.

Opis projektu:

Spis z natury w głównej siedzibie Klienta.

Opracowanie procedury likwidacji środków trwałych, inwentaryzacja środków do likwidacji wraz z raportem likwidacyjnym.

Lokalizacje do spisu:

Wszystkie lokalizacje należące do Firmy na terenie całej Polski.

Wartość dla Klienta: Oznakowanie wszystkich przedmiotów etykietami kontrolnymi do celów weryfikacyjnych i kontrolnych. Opracowanie procedury likwidacji środków trwałych, inwentaryzacja środków do likwidacji wraz z raportem likwidacyjnym.