Klienci – Inwentaryzacja apteki i inwentaryzacje firm medycznych

Projekty Inwentaryzacyjne w branży medycznej charakteryzują się wysokim stopniem szczegółowości i specjalizacji.

Najczęściej w ramach ewidencji środków trwałych znajduje się wysoko wyspecjalizowany sprzęt medyczny, urządzenia o trudno-brzmiących nazwach czy składające się z kilku elementów.

Obecnie obowiązujące przepisy w zasadzie jasno określają, jak z punktu widzenia księgowego należy ewidencjonować taki sprzęt, jednak z punktu widzenia właściwego zarządzania środkami trwałymi nie jest to już takie oczywiste.

Częstym błędem przy pierwszym ewidencjonowaniu takiego sprzętu jest wprowadzanie do ewidencji kilku urządzeń jako zestaw bez określenia wartości poszczególnych elementów w zestawie. Wtedy amortyzacja takiego zestawu jest kłopotliwa, chociażby w chwili wymiany jednego z jego elementów. Często elementy zestawu są rozkładane, zmieniają lokalizacje pomiędzy placówkami lub są wymieniane na inne – nowocześniejsze. Wtedy podczas spisu z natury nie ma możliwości zidentyfikowania takiego pierwotnie zaksięgowanego zestawu i trzeba je ewidencjonować oddzielnie. Rozliczenie takiego spisu na koniec jest bardzo pracochłonne i wymaga dużej wiedzy technicznej.

Prawidłowo powinno się każdy element urządzeń, który może być wymieniony w procesie eksploatacji ewidencjonować oddzielnie – nadawać mu oddzielny numer inwentarzowy, przy czym w ewidencji bilansowej określać, który środek trwały składa się z których numerów inwentarzowych. Następnie łatwo można poszczególnym numerom inwentarzowym – poszczególnym elementom zestawu, określić wartość, aby w przyszłości wiedzieć, o ile zmniejszyć lub zwiększyć wartość środka trwałego. Innymi słowy, jeden środek trwały może składać się z kilku numerów inwentarzowych z określoną wartością każdego z nich.

Wtedy unikamy ryzyka, że zestaw będzie rozczłonkowany a amortyzacja niezgodna z rzeczywistością. Nieprawidłowo bowiem jest amortyzować na przykład sprzęt, którego już na terenie organizacji nie ma.

Takie metodyczne podejście do Inwentaryzacji w branży medycznej wymaga wieloletniego doświadczenia i doradztwa, na które mogą liczyć Klienci spółki Inwentaryzacje PRO.

 

Case Study – Medicover Polska

inwentaryzacja medicover

Naszym wieloletnim Klientem z Branży Medycznej jest Grupa MEDICOVER.

Medicover Polska jest częścią Medicover – przodującej międzynarodowej spółki świadczącej usługi z zakresu opieki zdrowotnej oraz diagnostycznej od 1995 r. Medicover posiada centra medyczne, szpitale, specjalistyczne placówki opiekuńcze i laboratoria. Firma najszerszą działalność realizuje w Polsce i w Niemczech. Medicover zapewnia szeroką gamę usług opieki zdrowotnej poprzez rozległą klinik, szpitali, specjalistycznych placówek opieki i laboratoriów za pośrednictwem dwóch dywizji – Healthcare Services I Diagnostic Services.

               Healthcare Services oferuje opiekę medyczną, obejmującą świadczenia od podstawowej po specjalistyczną opiekę zdrowotną i opiekę stacjonarną. Głównymi rynkami są Polska i Rumunia – dwie największe i najszybciej rozwijające się gospodarki w Europie Środkowej i Wschodniej.
Diagnostic Services oferuje kompleksowy zakres klinicznych usług laboratoryjnych, obejmujący szeroki zakres rutynowych i zaawansowanych testów. Głównymi rynkami są Niemcy, Rumunia, Ukraina i Polska.

Medicover w Polsce od ponad 24 lat zapewnia swoim pacjentom pełną opiekę medyczną, obejmującą usługi szpitalne, ambulatoryjne, diagnostykę laboratoryjną i obrazową oraz stomatologię.

Wspólnie jako Partnerzy od ponad 20 lat monitorujemy rosnący majątek i zasoby trwałe całej Grupy MEDICOVER, wszystkich placówek medycznych na terenie całej Polski, szpitala, biur regionów i centrali. Spisów dokonujemy cyklicznie co 4 lata od 2005 roku:

 

    • 2005 w zakresie pełnej inwentaryzacji
    • 2009 w zakresie pełnej inwentaryzacji
    • 2013 w zakresie pełnej inwentaryzacji
    • 2020 w zakresie pełnej inwentaryzacji

 

Lokalizacje do spisu:

Spis wszystkich placówek medycznych na terenie całej Polski, szpitala, biur regionów i centrali.

 

Inwentaryzacja apteki i inwentaryzacje firm

Ilości spisu:

Ponad 40 tys. środków na  placówkę.

Wartość dla klienta:

Wsparcie w utrzymywaniu właściwej gospodarki majątkiem w trakcie dynamicznego rozwoju Grupy Medicoverz jednoczesnym wykonaniem pełnych inwentaryzacji we wszystkich placówkach należących do Grupy Medicover (Medicover, Medvit, Medi Partner, Medicover Forsakrings0 AB, Denta Care). (w ramach Grupy JKF).

Referencja od Medicover:

 

Inwentaryzacja apteki i inwentaryzacje firm 1

 

Case Study – EURO APTEKA

inwentaryzacja euro apteka

Naszym wieloletnim Klientem z Branży Medycznej jest Euro Apteka Sp. z o.o.

EURO-APTEKA Sp. z o.o. – to sieć aptek, działająca na terenie Polski od 2001 roku. Należy do międzynarodowego Holdingu Euro Apotheca. Posiada obecnie 84 apteki (w tym 5 aptek franczyzowych). Idea apteki Zawsze blisko Ciebie – dogodne lokalizacje o dużym przepływie klientów, które łatwo rozpoznać i znaleźć. Od małych lokalnych aptek o powierzchni zaledwie 40 metrów kwadratowych po duże placówki o powierzchni 900 metrów kwadratowych w największych centrach handlowych. Wszystkie niezbędne leki i kosmetyki – od leków po produkty profilaktyki zdrowotnej, kosmetyki oraz produkty higieny osobistej. Przyciąganie klientów zróżnicowanym asortymentem, atrakcyjnymi kampaniami, cennymi usługami oraz dodatkowymi programami lojalnościowymi. Otwarta, przyjazna i profesjonalna – grzeczni, szczerzy i profesjonalni farmaceuci, jasne i przytulne środowisko.

Nowy standard aptek – w roku 2013 powstał nowy standard aptek, dostosowany do potrzeb klienta. Są to placówki jasne, przestronne i wygodne, spełniające oczekiwania nawet najbardziej wymagających klientów. Ten standard stosujemy do aptek nowo otwieranych oraz podczas remontów już istniejących. Standard ten powstał ze szczególnym uwzględnieniem wygody farmaceutów oraz klientów. Zapewnia on jednocześnie optymalną aranżację przestrzeni – układ powierzchni sprzedaży oraz układ towarów odpowiadają potrzebom klientów i ich praktyce zakupowej. Niskie półki na powierzchni sprzedaży pozwalają klientom obejrzeć pełen asortyment towarów znajdujących się w aptece i ułatwiają poszukiwanie konkretnego produktu, dzięki czemu klient ma większy komfort zakupów.

Współprace rozpoczęliśmy (w ramach grupy JKF) w 2006 roku, kiedy to inwentaryzowano wszystkie apteki na terenie całej Polski.

Opis Projektu:

Pełna inwentaryzacja, w ramach której wykonujemy spis z natury wraz z oklejeniem środków  nowymi etykietami inwentarzowymi, oraz pełnym rozliczeniem.  Projekt trwał 4 lata.

Lokalizacje do spisu:

70 aptek na terenie całej Polski

Ilości spisu:

Od 20 do 100 tys. towarów w każdej aptece.

Wartość dla Klienta:

Oznakowanie etykietami inwentarzowymi na przedmiotach, które takiej etykiety nie posiadają –  w ciągu jednej nocy z wprowadzaniem stanów magazynowych. Po zakończonym spisie wykonie pełnego rozliczenie do ewidencji, co pozwoliło na wyczyszczenie bazy ze zbędnych zapisów oraz przyczyni się do zwiększonej wiedzy na temat tego co, gdzie i w jakim stanie Firma posiada.

Referencja od EURO APTEKI:

 

Inwentaryzacja apteki i inwentaryzacje firm 5

 

Case Study – DOZ APTEKA

inwentaryzacja doz apteki

Naszym wieloletnim Klientem z Branży Medycznej jest DOZ APTEKA.

DOZ.PL to największy i najnowocześniejszy polski portal o zdrowiu, który łączy fachową wiedzę o profilaktyce zdrowotnej oraz opiece farmaceutycznej i medycznej, z szeroką ofertą produktów w korzystnych cenach. Doz.pl gwarantuje swoim pacjentom najszerszy na rynku asortyment ponad 20 tys. produktów.

Od 2013 do 2017 weszliśmy w stałą umowę współpracy o zarządzaniu majątkiem i inwentaryzacjach w Polsce. Ponadto w 2010 roku przeprowadziliśmy inwentaryzacje wszystkich aptek, magazynów, central.

Opis Projektu:

Inwentaryzacja wszystkich aptek, magazynów i central firmy. Ponadto dostawa urządzenia i systemu do bieżącej kontroli stanu. Dostawa JetInvet Set oraz sprzętu.

Lokalizacje do spisu:

> 700 jednostki na terenie całej Polski, a w tym 10 centrali.

Ilości spisu:

Około  300 środków na lokalizacje

Wartość dla Klienta:

Dostawa JetInvet Set oraz przeszkolenie pracowników z obsługi sprzętu. Oznakowanie etykietami inwentarzowymi na przedmiotach, które takiej etykiety nie posiadają, z wprowadzaniem stanów magazynowych. Po zakończonym spisie wykonie pełnego rozliczenie do ewidencji, co pozwoliło na wyczyszczenie bazy ze zbędnych zapisów oraz przyczyni się do zwiększonej wiedzy na temat tego, co, gdzie i w jakim stanie Firma posiada.