Urządzenia do inwentaryzacji

Nasza firma, choć posiada olbrzymie doświadczenie, nadal rozwija się i szuka nowoczesnych rozwiązać, które ułatwią i przyspieszą nasze działania. Właśnie dlatego w naszej pracy korzystamy z urządzeń do inwentaryzacji najwyższej klasy. Wybrane przez nas kolektory danych działają w oparciu o profesjonalne oprogramowanie, które stosowane może być przez naszych klientów nie tylko w trakcie spisów.

Wiemy, jak istotną rolę w sprawnym działaniu przedsiębiorstwa pełni modernizacja urządzeń do inwentaryzacji i jak ułatwia ona również codzienną pracę. Właśnie dlatego służymy naszym klientom wsparciem przy wyborze najkorzystniejszych dla nich rozwiązań. Dodatkowo prowadzimy także szkolenia, ponieważ wierzymy, że odpowiednia edukacja o inwentaryzacji również przynosi wiele korzyści naszym klientom.

Etykiety

Czym są kolektory danych?

Kolektory danych to czytniki, pady, zrzutki, przenośne czytniki kodów, pistolety, czyli wszystkie małe i wygodne urządzenie przypominające zwykle duży telefon komórkowy. Są one niezbędnym narzędziem przy przeprowadzaniu inwentaryzacji w sposób elektroniczny.Urządzenia wyposażone są w czytnik kodów kreskowych lub radiowych chipów zbliżeniowych RFID. Kolektory danych stanowią wspaniałe narzędzie codziennej pracy. Szczególnie tam, gdzie ważna jest mobilność, szybkość oraz wygoda pracy, ponieważ działają one bezprzewodowo.

Kolektory danych do inwentaryzacji mają za zadanie zeskanować informacje dostępne na etykietach. Ich przetworzeniem i interpretacją zajmuje się natomiast odpowiednio dobrane oprogramowanie. Cały system upraszcza pracę osób odpowiedzialnych za inwentaryzację. Kolektory mogą bowiem zliczać poszczególne kody kreskowe, a następnie je grupować i sumować. Tworzą w ten sposób przejrzysty obraz wygenerowanych danych.

Jakie wybrać oprogramowanie do inwentaryzacji?

Oprogramowanie do inwentaryzacji powinno działać wspomagająco do programu księgowo-finansowego. Odpowiedni software gwarantuje łatwe i samodzielne prowadzenie ewidencji środków trwałych, wartości niematerialnych i prawnych, licencji, materiałów oraz naliczania amortyzacji i umorzeń. Wiele z nowoczesnych systemów nie wymaga długiego procesu wdrożenia, czy czasochłonnych szkoleń. Ponadto są one łatwe i intuicyjne w obsłudze.

Profesjonalne oprogramowanie urządzeń do inwentaryzacji zawsze należy dobierać do systemu stosowanego w firmie, a także mając na uwadze kolektory wykorzystywane w czasie tworzenia spisów z natury. Wszystkie te elementy muszą być ze sobą kompatybilne, w przeciwnym razie wcale nie ułatwią codziennych zadań. Na szczęście dla naszych klientów zawsze czuwamy nad doborem rozwiązań i nie dopuszczamy do powstania problematycznych sytuacji.

Czym są etykiety ?

Etykiety to małe papierowe, foliowe, foliowo-papierowe naklejki z unikalnym numerem, nazwą i kodem kreskowym, w którym zawarte są informacje możliwe do odczytania urządzeniem skanującym lub kolektorem. Stanowią one bardzo ważny aspekt inwentaryzacji. Z jednej strony są one nośnikiem możliwie jak największej ilości informacji, z drugiej zaś nie mogą szpecić przedmiotu, na którym są naklejane. Warto wybierać odpowiednie rozwiązania w zależności od tego, na jaki artykuł ma trafić etykieta, ile czasu ma być na nim umieszczona, jak duża liczba informacji ma być przechowywana lub innych uwarunkowań.

Także w tym wypadku bardzo korzystne może okazać się stosowanie się do porad naszych ekspertów. Podpowiedzą oni, jakie informacje powinny znaleźć się na etykiecie, aby nowoczesne urządzenie do inwentaryzacji mogło zeskanować kluczowe dane, które następnie trafią do odpowiednich dokumentów. Możemy takie naklejki przygotować dla naszych klientów lub nauczyć ich, jak można wykonać je samemu. Niezależnie od wybranej formy współpracy, pozostajemy do dyspozycji naszych klientów. Serdecznie zapraszamy do kontaktu.