Sprzęt | Oprogramowanie | Etykiety

Jakie wybrać oprogramowanie do inwentaryzacji?

Oprogramowanie do inwentaryzacji powinno działać wspomagająco do oprogramowania księgowo-finansowego. Odpowiednie oprogramowanie gwarantuje łatwe i samodzielne prowadzenie ewidencji środków trwałych, wartości niematerialnych i prawnych, licencji, materiałów oraz naliczania amortyzacji i umorzeń. Wiele z nowoczesnych systemów nie wymaga długiego procesu wdrożenia, czy długich szkoleń. Jest łatwe i intuicyjne w obsłudze.

Czym są kolektory danych?

To czytniki, pady, zrzutki, przenośne czytniki kodów, pistolety lub fachowo kolektory danych, to małe i wygodne urządzenie przypominające duży telefon komórkowy. Wyposażony w czytnik kodów kreskowych lub radiowych chipów zbliżeniowych RFID. Kolektory danych stanowią wspaniałe narzędzie codziennej pracy. Szczególnie tam, gdzie ważna jest mobilność, szybkość oraz wygoda pracy.

Czym są etykiety ?

To małe papierowe, foliowe, foliowo-papierowe naklejki z unikalnym numerem nazwą i kodem kreskowym w którym zawarte są informacje możliwe do odczytania urządzeniem skanującym lub kolektorem.

Etykiety to  bardzo ważny aspekt inwentaryzacji. Z jednej strony maja być nośnikiem możliwie największej ilości informacji, z drugiej zaś nie mogą szpecić przedmiotu na który są naklejane.

Warto  wybierać  odpowiednie rozwiązania w zależności od tego na jaki przedmiot będą naklejane, ile czasu mają być umieszczone, jak duża liczba informacji ma być przechowywana lub innych uwarunkowań.