inwentaryzacje od 30 lat

Dlaczego warto robić inwentaryzacje z Inwentaryzacje PRO?

Opowiedziała nasza Pani Prezes w kilku żołnierskich słowach.

My z przyjemnością tego słuchamy, i chętnie też rozwiniemy myśl, dlaczego warto robić inwentaryzacje właśnie z Inwentaryzacje PRO?

Nasze początki były zgodne z rozwojem polskiego rynku.

Zaczynaliśmy jako biuro rachunkowe na początku lat 90tych. To właśnie wtedy powstawała ustawa o rachunkowości i podstawowe przepisy w obszarze inwentaryzacji i zarządzania majątkiem. To ze względu na majątki państwowe licznie rozkradane, ustawodawca wprowadził surowy nakaz weryfikacji czy nie ma jakiś nieprawidłowości w majątku firmy.

Na przestrzeni przeszło już 30 lat, nasza firma wypracowała własną Metodykę Inwentaryzacje PRO  opartą nie tylko o przepisy i know how ale przede wszystkim dzięki naszym Klientom. To oni nauczyli nas, że w księgowości wszystko jest możliwe, że czynnik ludzki jest tu kluczowy i że nie ma złego czasu na zrobienie porządków w ewidencji. Zawsze bowiem można napisać do Urzędu Skarbowego lub Organu Nadzorującego wyjaśnienie o przyczynach nieprawidłowości i liczyć na jego przychylność.

Doświadczenie czy nowoczesność co ważniejsze?

Zdecydowanie i jedno i drugie. Doświadczenie pozwala tak poukładać, zaplanować proces Inwentaryzacji aby z dużą dozą prawdopodobieństwa, poznać jego efekt końcowy. Nowoczesny sprzęt i oprogramowanie pozwala na optymalizacje czasu pracy a co za tym idzie ceny.

Wykonujemy nie tylko Inwentaryzacje środków trwałych czy magazynów, co jeszcze mamy w ofercie?

Nasze doświadczenie i super sprzęt to jednak nie jedyna nasza zaleta. Na co dzień pomagamy nie tylko w całym procesie inwentaryzacji, ale również w jego fragmentach. Wspieramy w inwentaryzacjach interwencyjnych, przejęciowych, przeprowadzkowych. Pomagamy kiedy fit-out’owcy skończyli swoją pracę a środki są już na swoim miejscu, ale jeszcze nie ma pracowników. Wtedy znakujemy te nowe zakupione przedmioty i wprowadzamy do ewidencji. Otwieramy nieotwieralne drzwi, porządkujemy wieloletnie bałagany.

Wspieramy w porządkach w dokumentacji i tworzeniu skutecznych wyjaśnień dla Zarządu. Podpowiadamy jak w przyszłości unikać różnic inwentaryzacyjnych i błędów w księgowaniu środków trwałych. Często pomagamy w uporządkowaniu danych bezpośrednio w systemie Klienta. Nie straszne są nam też wyzwania połączenia danych będących wynikiem spisu z tymi w systemach księgowych nie tylko tych największych ERP’ów typu SAP, Comarch czy Oracle, ale również w tych mniejszych i starszych.

Nie opuszczamy Klienta w potrzebie, zawsze znajdując rozwiązanie.