Drukowanie etykiet

Drukowanie etykiet

W naszej ofercie posiadamy również usługę drukowania etykiet. Drukowane są one na termotransferowej drukarce, papierowe bądź z folii polietylenowej.

Wygląd etykiet zależy od preferencji i wymagań Klienta, maksymalna szerokość dostępna w naszej ofercie to 11 cm, nie ma ograniczeń co do wysokości. Standardowe wymiary drukowanych przez nas etykiet inwentarzowych to 50x25mm, a etykiet kontrolnych używanych przy kolejnych spisach 32x20mm.

Po nawiązaniu współpracy prowadzimy zestawienie zakresów drukowanych etykiet, by zapobiec ich dublowaniu. Możemy przygotować etykiety z każdym rodzajem kodu z wyjątkiem RFID. Są one przeznaczone do użytku wewnętrznego, nie są odporne na czynniki atmosferyczne.

Nie oferujemy wydruku kolorowego, etykiety są białe z czarnym nadrukiem.  

Drukowanie etykiet 1

Dlaczego nie rekomendujemy kodów RFID?

Nie rekomendujemy kodów RFID ze względu na to, że nie są uniwersalne. Kody RFID nadają się na towary w sklepach, czyli produkty szybko zbywalne. W przypadku środków trwałych, które użytkowane są długo, podlegając częstemu myciu i przestawianiu, przenoszeniu, etykiet z tagiem RFID mogę ulec uszkodzeniu i nie nadawać się do sczytania czytnikiem. W takiej sytuacji podczas Inwentaryzacji dany środek z uszkodzonym tagiem potraktowany będzie jako niedobór.

Z naszego doświadczenia w projektach, w których wdrożona została ta technologia tego typu problemy, to nawet ponad 30% skala problemu. Eliminuje ona zatem tę technologię jako niewłaściwą do środków trwałych.